Třebenické meruňky se tuto sezonu nepřetrhly. Příroda nám i stromům udělila volno. A tak podzimní setkání jsme si nadělili, abychom aspoň zavzpomínali na léto.

Nápad – poděkovat za přízeň „nahoře“ v dobách dobrých i zlých – uchopilo několik pěstitelů a evangelický sbor. Výsledkem byla neděle 1.10. Odpoledne krátká mše a ochutnávání darů přírody na farní zahradě. Vařila se a ochutnávala meruňková marmeláda (hodily se ty 3 kila vypeckovaných letošních vzácných meruněk z mrazáku), likéry a šťávy z bylinek, medové sladkosti, víno z místní vinice, česneková pomazánka, meruňková jádra z vlastnoručně rozbitých pecek apod. Vyvedlo se.  V Třebenicích to pořád s ovocem a přírodou lidé umí……..
Pár momentek najdete v galerii Díkuvzdání

Poděkování za podporu patří faráři Pavlu Klineckému a farnímu sboru, rodině Křivohlavých (med), Vinařství Kubíček, rodině Husákových (Sedmá zahrada), Verče Fraňousové (bylinky), rodině Horových (česnek) a všem ochunávačům. Všichni pěstitelé tvoří pro radost a ještě mimo své civilní zaměstnání. Dobrovolný příspěvek za darované marmelády činil 1000 Kč a byl věnován prostřednictvím farního sboru na charitu.

FaLang translation system by Faboba