O nás

Vítejte na našich stránkách.

Jsme rodina, která se již přes čtyři generace věnuje pěstování ovoce. Najdete u nás hlavně meruňky, ale máme na sadě rovněž jablka, slívy, třešně nebo višně. Za vším u nás stojí tvrdá dřina a často nějaké to odříkání. Výsledek se však vyplatí. Nejenom ovoce, ale také výrobky z něho, jsou totiž prvotřídní kvality a handmade. Obsahem je 100 % ovoce, láska pro věc, a hlavně žádná chemie.


Ovocné sady máme na více místech na Třebenicku, protože právě zde jsou ideální podmínky pro pěstování. Oblast Třebenicka je zalitá sluncem a nachází se na jižních svazích kopce Košťálov. Půda zde je sopečného původu a dokáže ve veliké míře držet v zemi teplo. To vše nám pak pomáhá v produkci kvalitního ovoce, jako třeba meruněk, které jsou velice náchylné na teplo i obsah půdy.

Prací se rovněž snažíme přispívat ke krajino-tvorbě a navrácení tradic v původním vzhledu místních sadů. Sady tedy pravidelně čistíme i oráme tak, jak to dělali naši předci. Pro orbu používáme pouze přírodní hnojivo, které dodává půdě kvalitní živiny. Celkovou péčí o sad, sázením stromů a jejich obhospodařováním dopomáháme k zadržování vody v krajině a k všeobecné cirkulaci látek v přírodě.

Budeme rádi, když si naše stránky prohlédnete a případně se dozvíte něco zajímavého. Určitě nás neváhejte kontaktovat s dotazy nebo poptávkou po našem ovoci.