Co děláme

Naše rodina se zabývá pěstováním ovoce již po několik generací, proto je vše spojeno právě s ním a to zejména s meruňkami, které jsou naší vášní i životním stylem. Zabýváme se hlavně prodejem meruněk z našeho sadu, které jsou ty nejlepší na světě! Máme měkčí a sladší na marmeládu nebo vypálení, tvrdší pro zavaření a ty tak akorát na jídlo nebo pečení.

Meruňky jsou zázrakem pro naše zdraví a jsou nadopovány mnoha vitamíny. Obsahují provitamín A, který na naší pleti udrží opálení a jsou také bohaté na vitamín B, konkrétně složku B1, jež působí pozitivně na nervy. Kromě toho meruňky obsahují i vitamín C, který obecně posiluje imunitu, draslík pro regulaci srdečního tepu, niacin pro dobrý metabolismus a kyselinu listovou a pantotenovou, jež pomáhají při tvorbě mastných kyselin. Meruňky podle některých výzkumů působí pozitivně i proti rakovině, kdy je doporučeno pro užívání zejména jádro meruněk a to v menší míře kvůli obsahu kyanidu.

Meruňky ručně češeme a zpracováváme, přičemž dbáme na tradici, zdraví stromů a udržitelnost vody v půdě našeho sadu společně se zachováním potřebných živin, které jsou nedílnou součástí těch nejlepších meruněk. Meruňky češeme v malém množství, s láskou a dbáme přitom na kvalitu a osobní přístup. Pokud chcete meruňky od nás, obvykle je potřeba se předem domluvit na požadovaném množství meruněk. Meruňky zrají průběžně a je těžké odhadnou, kdy přesně uzrají. Počítejte proto prosím s nutnou dávkou trpělivosti, neboť když lezeme každý den do korun stromů, nemusí se stát, že meruňky dle plánu uzrají, neboť celý den třeba nesvítilo sluníčko. Faktorů je přitom mnohem více. Děkujeme. 🙂

Pro odběr meruněk je nutné se předem domluvit.