O nás

Jsme rodina, která se již přes čtyři generace věnuje pěstování ovoce. V našem sadě na svazích pod horou Košťálov najdete jablka, slívy, třešně nebo višně. Zaměřujeme se ale zejména na meruňky, které se staly po několika desítkách let jejich pěstování naší vášní. A do jisté míry i životním stylem, kolem kterého se točí každé naše léto.

“Nejdřív práce, potom zábava.”

Heslo, které známe už odmala a platí pro nás celoročně, když obhospodařujeme náš rodinný sad. Za vším u nás stojí tvrdá dřina a často nějaké to odříkání, odměna je ale sladká. A to doslova, naše výrobky jsou prvotřídní kvality. Obsahem je totiž 100 % ovoce, láska pro věc a hlavně – žádná chemie.

Ovocné sady máme na našem rodném Třebenicku, kde jsou ideální podmínky pro pěstování. Pojďme si říct něco o nich! České středohoří je kopcovitá oblast zalitá sluncem, naše sady se přitom nachází na jižních svazích hory Košťálov. Zdejší půda je sopečného původu a dokáže ve veliké míře držet v zemi teplo. Jedná se o drahocennou černozem, úrodnou půdu nabitou minerály, která se vyskytuje pouze na několika místech v Evropě. Věříme, že bohaté podloží stojí za každoroční bohatou úrodou našeho chutného a sladkého ovoce. Dalšími základy jsou teplota, podnebí a letité sadařské zkušenosti.

Naší prací se snažíme přispívat k místní krajinné tvorbě a rozvoji živočišných kultur. Sady tedy pravidelně čistíme a oráním kypříme. Pro orbu používáme pouze přírodní hnojivo, díky kterému má půda přísun kvalitních živin. Sázením stromů, orbou a další péčí o sad se rovněž snažíme přispět k zadržování vody v krajině a k cirkulaci živin.

To je naše rodina. O ovoce se staráme po generace a nehodláme jen tak přestat. Přijďte ochutnat naše výsledky!