Meruňkami proti rakovině

Meruňky patří mezi nejzdravější ovoce vůbec. Obsahují ve 100 gramech jen 57 kalorií. Tato kulturní ovocná dřevina byla známá už roku 2000 př.n.l. v Číně, kolem roku 800 v západní Evropě a ve středoevropských státech až ve 14.století.

Nejvyšší koncentrace účinné látky vitamínu B17 se u nás nachází v lehce dostupných meruňkových jádrech. Je moudré se řídit jednoduchým pravidlem, že člověk by neměl jíst více jader najednou, než by pravděpodobně zkonzumoval, kdyby jedl i rozumné množství celého ovoce. Vitamin B17 může posloužit jako zdravá a přírodní alternativa prevence proti negativním civilizačním onemocněním, hlavně v kombinaci se zdravím stravováním, pravidelným pohybem a vhodným přísunem vitamínů. A jak působí vitamín B17 na samotné rakovinové buňky? Molekula vitamínu B17 obsahuje dvě jednotky glukózy (cukru), jednu molekulu benzaldehydu a jednu molekulu kyanidu, vše pevně spojeno. Jak každý ví, kyanid může být vysoce toxický, dokonce může mít smrtelné následky, jestliže se přijme v dostatečně velkém množství. V přirozeném stavu je chemicky nečinný a nemá absolutně žádný účinek na živé tkáně.


Proč jsou meruňky zlatavě oranžové ? Protože obsahují velké množství betakarotenu – minerálu, který prodlužuje opálení. Také olej lisovaný za studena z meruňkových jader, který má vysoký obsah všech druhů vitamínů B a A v přírodní formě, si v poslední době oblíbili labužníci na celém světě. Neméně významnou částí meruňky jsou její jádra. Obsahují látku zvanou Laetril, známou pod obchodním názvem vitamin B17. Laetril obsahuje mimo jiné i polysyntetickou molekulu látky Amygdalin. Ten můžeme najít ve více než 1200 rostlinách. Nejvyšší obsah vitamínu B17 je však ukryt v meruňkových jádrech. Leatril je významný svými protirakovinovými účinky.


Existuje pouze jedna látka, která může odblokovat molekulu B17 a uvolnit kyanid. Touto látkou je enzym zvaný beta-glukosidáza, který budeme nazývat „odemykací enzym“.  Naštěstí se tento odemykací enzym nenachází v nebezpečné míře v těle nikde jinde než v rakovinových buňkách, kde je naopak vždy přítomen v hojném množství. Kyanid z meruňkových jader zaútočí na zdravé i rakovinové buňky. Zdravé buňky se schovají do svého „úkrytu“ pod látku zvanou rhodanáza, které kyanid rozkládají a chrání tak zdravé buňky před poškozením. Naopak beta-glukosidáza v nádorových buňkách aktivuje kyanid z jadérek a dojde tak v jádru samotné rakovinové buňky k zničení a likvidaci nádoru.

Kniha jako důkaz

Na léčbu rakoviny se využívá ve své purifikované formě známé pod názvem Leatril nebo Amygdalin. O účinnosti infuzního podání Laetrilu svědčí knížka Laetrile case histories ( Laetril – případová studie ), kterou sepsala Patricia I.Griffinová spolu s americkým doktorem Johnem A.Richardsonem. Oba působili přímo na klinice The Richardson clinic, kde se zaměřili na léčbu rakoviny prostřednictvím využití vitaminu B17 a kde byli přímými svědky zázračné moci tohoto pozoruhodného vitamínu.
Kniha popisuje 62 reálných případů pacientů trpících onkologickým onemocněním  a jejich uzdravení na základě podávání vysokých dávek Laetrilu v kombinaci se speciální předepsanou dietou. V knížce je popsaný každý případ zvlášť precizně s doloženými fotografiemi pacientů „před“ a „po“ terapii Laetrilem a veškerou detailní zdravotní dokumentací. Nejsou to žádné vymyšlené historky nebo náhodné případy, ale autentické příběhy a osudy lidí, kteří vyhráli boj se zákeřnou nemocí právě díky aplikaci vitaminu B17.